Rolety na wymiar SOSNOWIEC  CHRZANÓW  JAWORZNO  KRAKÓW

Rolety, żaluzje i plisy od producenta – Kraków, Sosnowiec, Jaworzno, Chrzanów – Sklep Blindsworld.pl logo

FAQ - Pytania i odpowiedzi

Wszystko co musisz wiedzieć

Napisz do nas

 

Rolety dzień-noc są produktem bardzo często wybieranym przez naszych klientów. Są to rolety, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Łączą one w sobie cechy rolet materiałowych i żaluzji poziomych.

Podobnie jak inne rolety można je montować bez kasety lub z kasetą zabezpieczającą materiał przed kurzem. Dzięki naprzemiennemu połączeniu ze sobą dwóch rodzajów materiału (przepuszczającego i kryjącego) można w różnym stopniu dowolnie regulować przechodzące przez materiał ilości światła bez konieczności odsłaniania całego okna.

Warunkiem jest wybór odpowiednio dużej kasety, która pomieści potrzebną ilość materiału, oraz zastosowanie prowadnic przestrzennych, które montuje się do ramy okna.

Warto jednak ten fakt uwzględnić przy wyborze odpowiedniego systemu. Zasadniczo w przypadku systemu kasetowego z prowadnicą przestrzenną montaż prowadnic odbywa się nie tyle na powierzchni listwy przyszybowej co na powierzchni ramy.

Świetnie sprawdza się tutaj rolety wykonane w systemie kaseta + prowadnice. Zarówno kaseta jak i prowadnice są montowane w sposób bezinwazyjny, bo za pomocą specjalnej, dwustronnej taśmy montażowej. Możemy więc skutecznie i trwale przymocować taką roletę, bez żadnej niepotrzebnej ingerencji w ramę okna.

Największym uznaniem w przypadku nietypowych kształtów cieszą się plisy. Można je dostosować do okien łączących ze sobą prostokąt z trójkątem, a także samych trójkątów, trapezów oraz półokręgów i pozostałych wariantów. Równie dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem są żaluzje pionowe tzw. Verticale.

Praktycznie wszystkie. Zarówno rolety w systemie mini – zawieszane na ramę okna na specjalnych, obniżających uchwytach jak i rolety w kasecie z prowadnicami.

Oczywiście nie możemy tutaj zapominać o plisach, żaluzjach drewnianych i żaluzjach aluminiowych, które również mogą być zamontowane w świetle szyby w związku z czym wywietrznik na ramie okna nie jest dla nich żadną przeszkodą

Rolety w kasecie z prowadnicami przeznaczone do montażu bezinwazyjnego mają na całej powierzchni naklejoną, specjalną piankową taśme dwustronną. Montaż więc sprowadza się jedynie do precyzyjnego przyklejenia kasety i prowadnic do ramy okna. Warto tutaj pamiętać o wcześniejszym odłuszczeniu ramy okna za pomocą benzyny ekstrakcyjnej.

Rolety materiałowe w tym również dzień-noc, występują w dwóch rodzajach. W kasecie i bez. Oznacza to, że wałek z materiałem oraz elementy mechanizmu mogą być zamknięte w aluminiowej lub plastikowej kasecie, dzięki czemu są one chronione nie tylko przed różnego rodzaju zabrudzeniami, ale też uszkodzeniami. Rolety bez kasety są rozwiązaniem minimalnie tańszym, ale równie estetycznym i praktycznym

To specjalny mechanizm sterowania roletą, w którym zastosowany został hamulec, odpowiadający za utrzymanie tkaniny w danym miejscu, pomimo zwolnienia łańcuszka. Jest to najbardziej popularny mechanizm ze wszystkich stosowanych w systemach osłonowych.

Wszystkie nasze materiały są w odpowiedni sposób impregnowane, dzięki czemu nie przyciągają kurzu. Wystarczy więc regularnie przecierać suchą lub delikatnie wilgotną szmatką mechanizm, lub kasetę rolety, a samą tkaninę odkurzać za pomocą odkurzacza ustawionego na najmniejszą siłę ssania ze specjalną końcówką w kształcie szczotki.

Sprawdzić może się także klejąca rolka do usuwania sierści z ubrań. Jeśli materiał zostanie zabrudzony lub poplamiony wystarczy wilgotna ściereczka z jakimś delikatnym detergentem typu mydło lub płyn do mycia naczyń. Pamiętajmy jednak, by nie pocierać rolety zbyt mocno ani nie używać zbyt silnych środków, by nie spowodować zacieków i odbarwień na materiale. Następnie czystą gąbką usuwamy z materiału resztki detergentów.

Po takim wyczyszczeniu zabrudzenia pozostawiamy materiał rozwinięty do całkowitego wyschnięcia. Rolet materiałowych nie wolno prać w pralce ani prasować.

To rolety wykonane z tkaniny charakteryzującej się przede wszystkim wyjątkowo grubym splotem, który znacząco ogranicza przepuszczalność światła słonecznego.

Dla wzmocnienia efektu zaciemnienia, tkanina Blackout została pokryta od wewnętrznej strony specjalną gumą, która dodatkowo zabezpiecza tkaninę i uniemożliwia przeniknięcie promieni słonecznych.

W ten sposób rolety zaciemniające w 100% blokują światło z zewnątrz i stanowią doskonałą osłonę okienną wszędzie tam, gdzie potrzebujesz mieć pełną kontrolę nad natężeniem światła.

To rolety wykonane ze specjalnego materiału. Materiał ten charakteryzuje się nie tylko gęstym splotem, ale przede wszystkim srebrną powłoką aluminiową, umieszczoną po wewnętrznej stronie rolety. Jej zadaniem jest odbijcie promieni słonecznych i ochrona przed ich nadmiernym przenikaniem do wnętrza pomieszczenia.

To świetne rozwiązanie na upalne dni dla wszystkich wnętrz, które mają tendencję do nadmiernego nagrzewania się, czyli poddaszy, wnętrz z dużymi przeszkleniami lub usytuowanych od południa.

Rolety Thermo charakteryzują się ponad to wzmocnioną konstrukcją, która sprawia, że są wyjątkowo trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne, odbarwienia oraz blaknięcie.

Tkaniny termiczne to materiały w pełni zaciemniające, które od zewnętrznej strony posiadają srebrzystą powłokę, która nie nagrzewa tkaniny i odbija ciepło.

Oba te rodzaje tkanin są materiałami w pełni zaciemniającymi. Ich zadaniem jest eliminacja dopływu promieni słonecznych oraz zmniejszenie poziomu nagrzewania się wnętrza.

Tkanina podgumowana w większości przypadków występuje w jednolitej barwie z zewnątrz oraz od wewnątrz. W przypadku tkaniny posrebrzanej od zewnątrz jest ona zawsze srebrzysta.

Rolety 100 % zaciemniające wykonane z materiału podgumowanego lub też z materiału z folią termiczną w sposób skuteczny odbijają promienie słoneczne, dzięki czemu chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem.

W szerokiej ofercie materiał do rolet dzień noc znajdziemy również takie, które są 100% zaciemniające. Ten grupy podgumowany materiał będzie z powodzeniem chronił nasze pomieszczenia przed nadmiernym promieniowaniem słońca, a jednocześnie stanowił wyjątkową ozdobne dla każdego wnętrza.

W ostatnich latach najpopularniejszym rozwiązaniem do okien dachowych są plisy dachowe. Dużym uznaniem cieszą się również tradycyjne rolety materiałowe. Oczywiście oba te typy rolet są odpowiednio przystosowane do montażu na oknie dachowym.

Oczywiście wszystko tutaj zależy od indywidualnych potrzeb klienta, natomiast najbardziej popularne są plisy oraz rolety dzień noc. Plisy, z prostego względu – otóż możemy za ich pomocą swobodnie zasłaniać dowolny fragment okna.

W przypadku mieszkań parterowych osłaniamy dolną część okna, a górą doświetlamy pomieszczenie. Rolety okienne w systemie dzień noc również świetnie się sprawdzają, gdyż przy pozycji dzień, nachodząca na siebie siateczka zastępuje Nam firankę.

Chroni przed wzrokiem przechodniów i jednocześnie doświetla pomieszczenie. W obu przypadkach mamy możliwość zasłonięcia okien szczelnie, na całej powierzchni.

Plisy, które będą dobrze dopasowane do wymiarów naszego okna, dają się przesuwać bez oporu lub nadmiernego luzu posłużą Nam przez lata. O ile nie posiadamy np. kota który będzie notorycznie „bawił się plisą” plisy okienne wytrzymują tak samo długo jak żaluzje aluminiowe czy rolety w kasecie. Materiał podczas codziennego użytkowania sam z siebie nie drze się, nie snuje.

Jest kilka różnych systemów pozwalającym Nam zamontować plisę w sposób bezinwazyjny. Jednym z najczęściej wybieranych jest montaż za pomocą specjalnych uchwytów, które są nakładana na ramę okna od dołu i od góry. Taki montaż gwarantuje Nam też szybki i bezproblemowy demontaż.

Podobnie jak w przypadku rolet materiałowych, czy rolet dzień noc tak również żaluzje plisowane mogę być wykonane ze specjalnego materiału z powłoką termoizolacyjną.

Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest wariant, który potocznie nazywany jest plastrem miodu. Podwójny, wytrzymały materiał połączony jest w specyficzny sposób, tworząc tunele wypełnione powietrzem. Wewnętrzne części materiału często pokryte są srebrną powłoką, która odbija promienie słoneczne i chroni przed nagrzewaniem się pomieszczeń.

Na każdym materiale znajduje się metka serwisowa, która dokładnie określa wszystkie parametry prania, płukania i prasowania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów posiadamy w ofercie również możliwość uszycia rolety rzymskiej z powierzonego materiału. Zdajemy sobie sprawę, że spójność aranżacji wnętrz jest bardzo istotna, a materiały które posiadamy w swojej ofercie mogą nie do końca zawsze idealnie pasować.

Taki montaż wykonujemy za pomocą, specjalnych bezinwazyjnych uchwytów zawieszanych na ramę okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu montaż jest szybki i prosty, a roleta pięknie się prezentuje.

Żaluzje należy pojmować nie jako konieczność, coś, co ma służyć wyłącznie do osłony przed słońcem lub spojrzeniami sąsiadów, ale jako kluczowy element dekoracyjny. Okna są bowiem niezwykle ważną częścią pomieszczenia, nieraz tworząc cały jego klimat – w końcu odpowiadają za stopień doświetlenia pokoju. Dlatego też żaluzje, powinny być dobrane tak, by pasowały do aranżacji, stylu, a także mebli.

Dobrze jest postawić na ponadczasowość, która nie straci na wrażeniu nawet przy zmianie aranżacji. Nie bez znaczenia jest również wielkość pomieszczenia oraz klimat, jaki chce się uzyskać. Dla wrażenia ciepła i przytulności warto wybierać ciemniejsze barwy, z kolei jasne kolory nadadzą wnętrzu lekkości i subtelności.

Łazienka jest pomieszczeniem o podwyższonej wilgotności, ale zarówno żaluzje drewniane, bambusowe jak i aluminiowe doskonale się tutaj sprawdzą.

Wszystkie te żaluzje charakteryzują się trwałością, odpornością i wysoką jakością, dlatego przy wyborze można się kierować wyłącznie względami estetycznymi i tym, co bardziej odpowiada wizualnie do aranżacji pomieszczenia.

Idealnym rozwiązaniem tutaj są żaluzje drewniane i bambusowe. Jednak przy wyborze odpowiednich, należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia oraz jego styl, a także stopień nasłonecznienia. Do ciemnych wnętrz lepiej wybierać jasne kolory, z kolei do jasnych, by nadać im nieco przytulności, warto wybrać nieco ciemniejsze. Dobrze, jeśli żaluzje kolorem będą zbliżone do mebli lub podłóg, co stworzy elegancką, spójną całość.  Należy też zwrócić uwagę na szerokość lameli. Im są mniejsze, tym robią „cięższe” wrażenie.

Żaluzje są produkowane z najwyższej jakości materiałów z wykorzystaniem najnowszych technologii zabezpieczających kolor. Dzięki temu nawet wówczas, kiedy są wystawione na ciągłą ekspozycję słoneczną, ich kolor nie traci na intensywności.

Żaluzje drewniane, podobnie jak żaluzje bambusowe, można wykorzystać właściwie w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem zastąpią klasyczne firany i zasłony w salonie czy sypialni, wyglądają też znacznie bardziej elegancko niż materiałowe rolety.

Nadadzą wnętrzu wyjątkowy klimat i styl. Idealnie sprawdzą się zarówno w kuchni, w łazience, pokoju dziecięcym oraz w przestrzeni biurowej. Cechują się wyjątkową ponadczasowością i nawet wprowadzając zmiany aranżacyjne w pomieszczeniu, doskonale się w nim odnajdą. Pasują zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego stylu. Co istotne – są bardzo wygodne w użytkowaniu i łatwe do utrzymania w czystości. Świetnie wyglądają zarówno wewnątrz, jak i podczas podziwiania okien z zewnątrz.

Czyszczenie żaluzji z drewna nie sprawia większych problemów. Wystarczy wilgotna szmatka lub gąbka, która zmieści się między lamele. Należy je przecierać z delikatnym naciskiem, dokładnie tak samo, jak drewniane meble. Nie są potrzebne do tego żadne specjalne detergenty, ale można posiłkować się płynami lub spreyami przeznaczonymi do czyszczenia drewna.

Jeżeli chodzi o zatrzymanie promieni słonecznych, to najlepszym systemem są rolety okienne w kasecie besta przyszybowa z prowadnicami. Jest to system najbardziej szczelny, nie posiadający prześwitów. Dodatkowo zastosowanie tkaniny podgumowanej (100 % zaciemniającej) zagwarantuje pełne zaciemnienie. Takie rozwiązanie w znaczący sposób wpłynie na obniżenie temperatury pomieszczenia w upalnie dni.

Żaluzje drewniane to przede wszystkim produkt naturalny. Mają one piękny i szlachetny wygląd. Praktykowane są w cieplejszych wnętrzach. Żaluzje aluminiowe z kolei to system najstarszy na Naszym rynku. Odporny na podwyższona wilgotność i łatwy w czyszczeniu. Każdy ma swoje plusy i minusy, natomiast większą sprzedawalność mają jednak drewniane listki.

W przypadku żaluzji perforowanych na całej powierzchni lameli występują niewielkie, ale gęsto rozmieszczone otwory, przez co struktura lamela przypomina sito. Osłony załamują wpadające promienie słoneczne, a przez otwory do wnętrza przenika przyjemne światło dzienne oraz zauważalny jest zarys widoku za oknem. Przezierność w przypadku żaluzji perforowanych zauważalna jest z obu stron. Od wewnątrz widoczny jest widok za oknem, od zewnątrz natomiast, szczególnie po zmroku, widać to, co jest w środku. Nie są to zatem osłony zapewniające pełne poczucie prywatności.

Zarówno żaluzje aluminiowe jak i żaluzje drewniane mogą być sterowane elektrycznie z wykorzystaniem najnowszych technologii. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj możliwość wykorzystania silnika akumulatorowego, dzięki któremu możemy cieszyć się napędem elektrycznym bez konieczności wiercenia, kucia w ścianach.

Zarówno żaluzje drewniane o szerokości lameli 25 mm jak i te o szerokości 50 mm można w sposób bezinwazyjny zamontować na ramie okna. Montaż ten odbywa się za pomocą specjalnych, uchwytów. Jest to bardzo łatwy i szybki sposób na zamontowanie żaluzji drewnianej.

Moskitiera to zasłona wykonana z gęstej siatki o malutkich oczkach – najczęściej montuje się ją po zewnętrznej stronie ramy drzwiowej lub okiennej. Skutecznie chroni ona nasze wnętrza przed komarami, muchami i innymi insektami. Co istotne moskitiery w żadnym stopniu nie ograniczają swobodnego przepływu powietrza ani wpadającego światła.

Moskitiery ramkowe montowane są w sposób całkowicie bezinwazyjny za pomocą specjalnych haczyków. Moskitiera to produkt zewnętrzny, należy więc przyłożyć ją od zewnętrznej strony okna w taki sposób, aby uchwyt dotykał uszczelki, natomiast profil moskitiery dotykał ramy okiennej i obracając haczyki zaczepić je o ramę.

Zdecydowanie. Z całą pewnością można powiedzieć, że moskitiera okienna jest produktem, który za niewygórowaną cenę wyraźnie poprawią komfort życia.

Szczególnie odczuwamy go podczas inwazji komarów i innych insektów. Co więcej, jeśli my lub inny domownicy zmagamy się z alergią, moskitiery z siatką antyalergiczną mogą okazać się bardzo cennym sprzymierzeńcem w walce o dobre samopoczucie.

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od kilku różnych czynników. Z pewności trzeba pamiętać, że zimą moskitiery są narażone na czynniki, które mogą negatywnie wpłynąć na jej stan. Jednym z nim są zanieczyszczenia. Zima bowiem jest okresem, w którym powietrze jest bardziej zanieczyszczone niż w innych porach roku.

Z tego względu lepiej nie robić z naszej moskitiery „pochłaniacza” szkodliwych związków. Jeżeli mówimy o moskitierze ramkowej, która można w sposób łatwy i szybki zdjąć z okna, to sezon zimowy może być dobrym okresem na to, żeby tą siatkę zdjąć i wyczyścić. Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczami moskitiery stałej (plisowanej, przesuwnej itd..) to wówczas warto schować moskitierę w kasecie zabezpieczając ją w ten sposób.

Wiele osób obawia się zakupu moskitiery, ponieważ kojarzy im się ona z zawieszaną domowymi sposobami siatką, która być może chroni przed owadami, ale w o wiele większym stopniu burzy estetykę pomieszczenia.

Oczywiście, w takim przypadku wygląd wnętrza może odbiegać od standardów, niemniej dostępne obecnie na rynku moskitiery oferują doskonałą jakość wykonania. Profile ramek pokrywane są farbami proszkowymi, które wykazują odporność na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcze, mrozy czy śnieg, a jednocześnie dostępne są w wielu różnych kolorach, co pozwala nam idealnie dopasować je do kolorystyki okien.

Wśród nich znajdziemy białe, brązowe, a także o kolorze orzechowym, mahoniowym lub określane jako złoty dąb. Podobnie istnieje możliwość wyboru koloru samej siatki moskitiery – najczęściej spotyka się ją w kolorze czarnym lub w jednym z odcieni szarości. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by moskitiery na oknie spełniały nie tylko funkcję ochronną, ale i ozdobną.

W przypadku moskitiery rolowanej mamy do czynienia z produktem zbliżonym budową do rolet w kasecie. Różnica polega jedynie na tym, że zamiast materiału rolety wewnątrz kasety znajduje się siatka moskitiery, która przesuwana jest w specjalnie uszczelnionych prowadnicach.

Nieco bardziej skomplikowana budowa tego produktu sprawia, że zarówno montaż, jak i demontaż jest o wiele trudniejszy, niż w przypadku moskitiery ramkowej. Z tego powodu zalecane jest delikatne wyczyszczenie siatki jeszcze przed nadejściem zimnych dni, a następnie zrolowanie jej do kasety przed pierwszymi przymrozkami, by poczekała tam aż do nadejścia wiosny i cieplejszej temperatury za oknem.

Formularz kontaktowy

  Chronimy Twoje dane!

  Twoje dane podane w formularzu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu (podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Podanie danych jest dobrowolne. Podane dane osobowe będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w formularzu.

  POROZMAWIAJ
  Z DORADCĄ

  Dobierz idealne rolety
  do Twojego wnętrza.

  Kontakt z nami
  Rolety sklep oferta

  ul. Wrocławska 53E/40
  30-011 Kraków

  NIP: 6322024736
  REGON: 384996766

  tel. +48 883 401 401
  e-mail: biuro@blindsworld.pl

    

  Facebook Instagram
  Polityka Cookies

  Niniejsza strona www wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) do rozszerzenia swojej funkcjonalności. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich stosowanie na swoim urządzeniu.

  Nasza polityka prywatności